נפגשים-מיומנויות חברתיות

אינטלקט סקול מציג

 נ פ ג ש י ם

מסלול ייחודי משולב להקניית מיומנויות חברתיות והעצמה רגשית לילד ולהורים.

המסלול מיועד לילדים בעלי קשיים חברתיים, ילדים מסתגרים ומתבודדים, ילדים אשר נדחים ע"י חבריהם ומוצאים את עצמם לפעמים מחוץ למעגל החברתי וילדים אשר לא תמיד מפרשים נכון סיטואציות חברתיות ולפיכך, נוטים להיעלב או לכעוס באופן שאינו תואם את הסיטואציה. מיומנות חברתית לילדים היא כישור חיוני שמאפשר לילדים להתמודד בהצלחה עם מגוון מצבים חברתיים ולפתח קשרים בריאים עם אחרים. פיתוח מיומנויות חברתיות מתחיל בגיל צעיר ומשפיע על היכולת להתאים לסביבה החברתית בבית הספר, בקהילה ובהמשך גם בחיים .

שלב 1-מפגש אישי עם הילד

.שלב זה כולל 6 מפגשים אישיים עם הילד. שלב  זה אינטגרלי להכרות עם עולם התוכן של הילד ,זיהוי  חולשות לצד חוזקות וחסמים הגורמים לעכבה חברתית ,מניעה מקשר אישי ,כעס פנימי וחרדות .

בשלב זה – נסייע לילד לשקם את הדימוי העצמי 

נעצים את תחושת המסוגלות האישית שלו 

נלמד אותו להכיר ולזהות רגש שלילי לצד רכישת תגובה והתנהגות שונה מזו שהכיר עד כה .

 

שלב 2-הדרכת הורים פרטנית

שלב זה מתבצע במקביל לטיפול הפרטני עם הילד באופן רציף או אינטרואלי על פי הצורך ובהתאם לשיקול דעת מקצועי של איש הצוות המלווה .

בשלב זה נסייע לכם ההורים לרכוש כלים פרקטיים להתמודדות עם התנהגות ילדכם, תחושות אשם, חוסר אונים ואסרטיביות שיסייעו לכם להתמודד עם הילד בשגרת היום יום .

 

שלב 3-שילוב והשתלבות בקבוצה

שלב זה הוא שלב המבחן בו נשלב את הילד בקבוצה של עד 5 ילדים ונאפשר לו להשתמש בכלים שרכש-זהו שלב יישומי, אימוני, מעצים ומטפח ,בו הילד לומד לתקשר עם הסביבה ולפתח מודעות חברתית סביבתית. 

בשלב זה, נלמד את הילד להביא  לידי ביטוי את ה"אני" שלו  בקבוצה, מתוך תחושת מסוגלות ועצמאות .

אנחנו כאן בשבילך -לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית חייגו 052-2569631

דילוג לתוכן